MINI KURZ RYCHLÉHO ČTENÍ

Chcete se naučit rychle číst a studovat ale nevíte jak začít?

Nebaví Vás čtení? Čtete pomalu? Začínáte s rychločtením?

Chtěli byste poznat tajemství rychločtení?

NEMÁTE ČAS JÍT NA KURZ?

CHCETE ZAČÍT STUDOVAT V POHODLÍ DOMOVA?

POKUD CHCETE ČÍST A STUDOVAT RYCHLEJI,

OBJEDNEJTE SI MINI KURZ “Úvod do rychlo čtení a rychlo studia ”,

JEŠTĚ DNES…

MINI KURZ “Úvod do rychlo čtení a rychlo studia ”

V tomto kurzu pro začátečníky NAJDETE:

-“čtyři tajné zbraně rychlo čtenáře”,

-změříme Vaši vstupní rychlost čtení a chápavost textu,

-zjistíte jak rozšiřovat Vaše “zrakové rozpětí”,

– dozvíte se jak zdvojnásobit Vaši rychlost čtení…

Klikněte na tlačítko “Objednat” a my Vám zašleme do 24 hodin mini kurz rychlého čtení v 7 lekcích (PDF), který zrychlí Vaše čtení a studium.

 PROČ A JAK SE NAUČIT UMĚNÍ RYCHLOČTENÍ?

  KLIKNĚTE ZDE A STÁHNĚTE SI VÍCE INFORMACÍ O KURZECH A CENÁCH…

ZÍSKÁTE NAVÍC DÁREK EBOOK

Čtěte a studujte rychleji a bez chyb…

 Kurz Racionální čtení a rychlo čtení Davida Grubera patří k nejúspěšnějším z kurzů měkkých dovedností v naší zemi všech dob.

Co je to rychlé čtení?

Rychlé čtení neboli rychločtení je speciální metoda vnímání textu očima a jeho myšlenkové zpracování, při němž dochází současně se zvyšováním rychlosti i k lepšímu zapamatování přečteného a k lepšímu odlišení podstatného a druhořadého. Zde se synonymicky pro pojem „rychločtení“ používá též pojmu „rychlé čtení“. Širším pojmem než pojem „rychločtení“ je pojem „racionální čtení“, který se používá pro celý souhrn způsobů, strategií a taktik vnímání textových informací (různé obtížnosti) očima a jeho myšlenkové zpracování. Zjednodušeně: racionální čtení = rychlovyhledávání + rychločtení + rychlostudium. Metoda rychločtení (= rychlého čtení) účinně a do značné míry řeší problém, že bez ní je každé zrychlení čtení neškoleného čtenáře provázeno větší povrchností čtení, a každé obsahové prohloubení je provázeno snížením rychlosti. Rychločtení se dá ovládnout metodou samouků z knih, CD nebo softwaru anebo na výcvikovém kurzu trvajícím zhruba 20 hodin (3 dny). Velmi dobře se hodí například k zvládání každodenní záplavy e-mailů, pro manažery, studenty a jiné duševně pracující. Pojmy „rychločtení“ a „racionální čtení“ jsou zapsanými slovními ochrannými známkami u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR. Majitelem těchto ochranných známek je David Gruber. Rychločtení je speciální metoda vnímání textu očima a jeho myšlenkové zpracování, při němž dochází současně se zvyšováním rychlosti i k lepšímu zapamatování přečteného a k lepšímu odlišení podstatného a druhořadého. Zde se synonymicky pro pojem „rychločtení“ používá též pojmu „rychlé čtení“. Širším pojmem než pojem „rychločtení“ je pojem „racionální čtení“, který se používá pro celý souhrn způsobů, strategií a taktik vnímání textových informací (různé obtížnosti) očima a jeho myšlenkové zpracování. Zjednodušeně: racionální čtení = rychlovyhledávání + rychločtení + rychlostudium.Metoda rychločtení (= rychlého čtení) účinně a do značné míry řeší problém, že bez ní je každé zrychlení čtení neškoleného čtenáře provázeno větší povrchností čtení, a každé obsahové prohloubení je provázeno snížením rychlosti. Rychločtení se dá ovládnout metodou samouků z knih, CD nebo softwaru anebo na výcvikovém kurzu trvajícím zhruba 20 hodin (3 dny). Velmi dobře se hodí například k zvládání každodenní záplavy e-mailů, pro manažery, studenty a jiné duševně pracující. Pojmy „rychločtení“ a „racionální čtení“ jsou zapsanými slovními ochrannými známkami u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR. Majitelem těchto ochranných známek je David Gruber.

Historie rychločtení v Česku a bývalém Československu 

V 80. letech 20. století zpopularizoval rychločtení David Gruber, jehož kurzy rychločtení vycházely kromě tehdy populárního Mladého světa také v Technickém týdeníku, Květech, slovenském Svetu nebo oborovém časopise Čtenář. Z hlediska propagace rychločtení v bývalém Československu je podstatné, že články o rychločtení v letech 1984-89 vycházely v celkovém nákladu přes 20 milionů výtisků. Mladý svět byl jedním z nejčtenějších československých časopisů. V roce 1985 zpracoval David Gruber námět a scénář desetidílného vzdělávacího seriálu „Kurs rychlého čtení“ pro Československou televizi, redakci Publicistiky, dokumentaristiky a vzdělávání, Studio Ostrava. Seriál také moderoval. Díly tohoto televizního seriálu byly doprovázeny dálkovým přenosem softwaru k rychločtení. Zvuková podoba těchto programů doprovázela vždy závěrečné titulky každého dílu. Diváci byli v časopise Československá televize i přímo v seriálu Davidem Gruberem instruováni, jak si ji nahrát na zvukový kazetový magnetofon a poté propojit tento magnetofon s počítačem a program používat. Autorem programů byl také ing. David Gruber, programátorem podle jeho specifikace pak ing. Milan Buchta. Od tohoto období se problematice rychločtení (= rychlého čtení) věnuje David Gruber nepřetržitě. Vedl do současné doby stovky těchto svých autorských kurzů, mnohé přednášky, poradenství, konzultace, koučování. Vycházejí o něm a o jeho rychločtení časopisecké články, rozhlasové a televizní pořady. Mimo knih a kurzů nabízí i rychločtenářský software a audioknihu. Gruberovy kurzy jsou specifické užíváním tzv. psychovzorců, kapitoly o efektivním studiu angličtiny, komplex trénování paměti s tzv. „paměťovou asociační listinou“, know-how k vyhmátnutí podstaty textu, metodu NEANA, metodu párového synergického čtení, řadu prezentačních a komunikačních dovedností aj. Gruberova podoba kurzu byla založena hlavně na efektivnější práci mozku při zpracování textových informací. Výcvik v lepší práci očí zde zůstal zachován, ale už jen v okrajové míře. Zdroj: wikipedia, David Gruber archiv.

Garantem projektu je David Gruber (* 1955). K jeho nejužitečnějším objevům na poli cílevědomé duševní činnosti a rozvoje člověka patří:

 Odstranění věčného začátečnictví v angličtině. Stačí aspoň někdy pociťovat dostatečně silnou touhu naučit se anglicky a pak postupovat krok za krokem podle jeho srozumitelných rad. Ty jsou shrnuty v bestselleru „Jak se efektivně učit cizí jazyk“, který vyšel dosud ve více než 15 dotiscích v sedmi vydáních ve čtyřech různých jazycích. Kdo nechce jen vědět, jak, ale chce rovnou studovat, tomu stačí Gruberův komplet „Angličtina No Problem“ s CD, složený z 11 částí, které pokrývají všechny relevantní oblasti běžné i pracovní angličtiny.

 Odstranění trémy, schopnost podat maximum v náročných komunikačních situacích (zkoušky, konkurzy, konflikty apod.).

 Odstranění schodišťového efektu, tj. problému, že si člověk na ty správné argumenty vzpomene až po akci.

 Mnohonásobně lepší hospodaření s vlastními tvořivými nápady – pomocí „paměťové asociační listiny“. Tento pojem Gruber vytvořil jako zobecnění principu různých „háčků“, „stereotypů“, „škatulek“, který v jednotlivých příadech existoval už od starověku.

 Podstatné omezení rozporu mezi rychlostí čtení a mírou zapamatování přečteného – díky psychvzorci opozice podvědomí.

 Zvládání náročných životních situací, krizí, proher – díky psychovzorci psychické teorie relativity. Umění přinutit se, nepřestat, vytrvat v jakémkoliv náročnějším projektu pracovního nebo osobního života.

 Umění motivovat druhé, aplikovatelné na leadership, na psychologii úspěšného prodeje, na dovednost stát se přesvědčivou osobností i v jiných oblastech života. Jde opět mj. o další psychovzorec – psychovzorec seberealizace a vazby.

Umění time managementu – minimalizace nákladů času a energie na plánovací systém s maximalizací užitku – napřiklad pomocí jeho originálního tzv. „systému zelené čáry“ aj.